HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  Log in  

Share
 

 Uwolnic Mansoura Osanloo !

Go down 
AuthorMessage
Pascal
Admin
Pascal

Number of posts : 225
Localisation : France
Organisation : UL CNT Besançon
Registration date : 2006-08-20

Uwolnic Mansoura Osanloo ! Empty
PostSubject: Uwolnic Mansoura Osanloo !   Uwolnic Mansoura Osanloo ! EmptyThu Nov 30, 2006 1:18 am

Aresztowano Mansoura Osanloo – prezesa Związku Zawodowego Pracowników Transportu Autobusowego Teheranu i Przemieść (Sherkat-e Vahed). Zatrzymania dokonali cywilni agenci. Odmówili oni przedstawienia legitymacji służbowych czy nakazu aresztowania. Akcja rozegrała się 19. listopada 2006, podczas gdy Mansour Osanloo i dwóch innych przedstawicieli związku byli w drodze do Ministerstwa Pracy znajdującego się we wschodniej części Teheranu. Dokonujący aresztowania agenci krzyczeli i obrażali Mansoura Osanloo i vice-szefa związku Ebrahima Madadi, jeden z nich strzelił w powietrze i wycelował w niego broń. Osanloo został siłą zawleczony do samochodu i odwieziony.

Osanloo przeszedł w ostatnim tygodniu poważną operację oka, podczas aresztowania założony miał widoczny opatrunek. Został wezwany do sądu 20. listopada 2006. Wcześniej, w grudniu 2005 roku, Mansour Osanloo został już raz aresztowany po tym jak związek zawodowy, którym kieruje zorganizował protest. Po ośmiu miesiącach zwolniono go z teherańskiego zakładu karnego „Evin” za kaucją 150 milionów Tomanów irańskich (około 500 tys. złotych).

Oprócz tego, z ostatnich doniesień wynika, iż poprzedni prezes Stowarzyszenia Pracowników Piekarni w mieście Saquez i współzałożyciel Komitetu Koordynacyjnego na rzecz Utworzenia Organizacji Pracowniczej, Mahmoud Salehi, został skazany na cztery lata więzienia. Z kolei Jalal Hosseini, aktywista związkowy i członek egzekutywy Komitetu Koordynacyjnego został skazany na dwa lata więzienia. Inny działacz pracowniczy i społeczny – Boran Divagar, został aresztowany jeszcze w maju 2004 roku i skazany na dwa lata więzienia. Zarzuty stawiane aresztowanym związane są przede wszystkim z próbami zorganizowania obchodów Święta Pracy, 01.05.2004 w Saquez, w północnej części irańskiego Kurdystanu.

I ty możesz pomóc! Wpisz swój adres e-mail i kliknij przycisk 'wyślij wiadomość' u dołu strony.
http://www.labourstart.org/cgi-bin/solidarityforever/show_campaign.cgi?c=170

_________________
The basis of socialism is the human being.
Socialism is the movement to restore human being's conscious will.

Mansoor Hekmat
Back to top Go down
View user profile http://cnt25.over-blog.com/
 
Uwolnic Mansoura Osanloo !
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Informations, news and discussions by countrys :: Iran-
Jump to: